Zima to szczególnie wymagający czas dla stóp. Ciężkie, zimowe buty powodują, że pojawiają się na nich odciski, a grube skarpetki sprawiają, że stopa się poci i przegrzewa. Z kolei, gdy jest duży mróz, łatwo, by stopa – nawet w grubszej skarpecie – przemarzła. To wszystko sprawia, że po zimie stopy są zmęczone i osłabione. Jak się o nie zatroszczyć, by nie tylko pięknie wyglądały, ale były zdrowe? Wyjaśniamy.
W jaki sposób zatroszczyć się o stopy po zimie?
Skóra stóp szybko się przesusza i rogowacieje, a ukryta zimą pod skarpetami czy rajstopami jest pozostawiona sama sobie. To wszystko potęguje pojawianie się na niej mało estetycznych odcisków czy zrogowaceń. W związku z tym, że w miesiącach zimowych nie zakłada się odkrytych butów, pielęgnacja stóp bywa mało regularna, albo… nie ma jej w ogóle. Na szczęście nietrudno jest przywrócić jej dobrą kondycję! Jakie zabiegi domowe warto wprowadzić do swojej rutyny?
- Ciepłą kąpiel w soli – działa na stopy odświeżająco i zmiękczająco, a także profilaktycznie na grzybicę.
- Regularne złuszczanie naskórka delikatny peeling skóryraz na 2 tyg, niezbyt często i intensywnie, by nie uszkodzić skóry, a tylko delikatnie pozbyć się zrogowaceń.
- Regularne wmasowywanie kremu lub maści do stóp – rano i wieczorem.
Zobacz, jak przygotować stopy do lata, czytaj: Wiosenna odnowa: jak zadbać o stopy przed latem?
Pedicure podologiczny – kompleksowa kuracja dla stóp
Domowa pielęgnacja stóp osłabionych zimowymi warunkami może być niewystarczająca. Salony kosmetyczne często opierają swoją ofertę pedicure tylko na powierzchownym oczyszczeniu naskórka i pomalowaniu paznokci. Alternatywą jest znacznie dokładniejszy pedicure podologiczny, który wykonujemy również w naszym gabinecie, jeżeli jest wskazanie do podologa.
Jak przebiega taki zabieg?
- Pierwszy etap to rozmowa, w czasie której podolog jednocześnie ogląda stopy i ocenia ich stan.
- Kolejnym krokiem w trakcie zabiegu jest oczyszczenie zrogowaciałego naskórka oraz wałów okołopaznokciowych.
- Następnie opracowuje się płytkę paznokciową i aplikuje na nią odpowiednie preparaty.
- Jeśli jest potrzeba, usuwa się odciski, modzele, wycina elementy wrastające paznokci i inne zmiany.
Cały zabieg jest bezbolesny i trwa w naszym gabinecie w zależności od problemu średnio do około 1,5 godziny. Efektem są gładkie, estetycznie opracowane stopy.
Dowiedz się więcej o pedicure podologicznym, czytaj: Pedicure podologiczny: czym różni się od kosmetycznego? Wyjaśniamy!
Dlaczego warto udać się do podologa na wiosnę?
Na wizytę do podologa warto umówić się przynajmniej raz na pół roku. Stopy są niezwykle obciążone codziennym dźwiganiem ciężaru ciała i wbrew pozorom – wcale nie są tak zupełnie niewrażliwe. Konsultacja ze specjalistą pozwoli o nie należycie zadbać. Co zyskasz, wybierając się do gabinetu podologicznego?
- Podolog obejrzy stopy i rozpozna na nich ewentualne schorzenia, np. grzybicę. Dzięki temu wszelkie kłopoty zostaną prawidłowo zdiagnozowane i szybko poddane kuracji leczniczej.
- Podolog szybko i skutecznie usunie wszelkiego rodzaju zrogowacenia, wyczyści odciski czy modzele – domowe kuracje najczęściej nie radzą sobie z nimi tak dobrze.
- Podolog dużo dokładniej i przy pomocy bardziej profesjonalnych narzędzi wykona pedicure podologiczny. Zadba nie o dobór koloru lakieru, ale przede wszystkim o właściwe opracowanie płytki i oczyszczenie naskórka.
W naszym gabinecie podologicznym w Łodzi twoje stopy zostaną potraktowane kompleksowo – obejrzane, a potem dokładnie oczyszczone wraz z opracowaniem skórek i płytki paznokcia. Dzięki temu wejdziesz w wiosenne miesiące ze stopami odświeżonymi, zdrowymi i estetycznymi!