OZONOWANIE OBUWIA
INFORMACJE
Urządzenie do dezynfekcji i suszenia obuwia KLENZ.
Firma KLENZ opracowała metodę suchego czyszczenia i dezynfekcji obuwia, tak, aby buty były świeże, pozbawione nieprzyjemnego zapachu oraz chorobotwórczej mikroflory (grzyby, bakterie, wirusy). Do urządzenia można włożyć obuwie, ubrania robocze, odzież sportowa, rękawice, zabawki, klucze itd.
Jak działa sanityzacja obuwia?
- Zgazowanie ozonem. W pierwszym etapie ma na celu sanityzację , deodoryzację oraz suszenie obuwia.
- Odprowadzenie zużytego gazu – Odsysanie zużytego oraz zanieczyszczonego gazu z komory i wstępnie oczyszczany na specjalnym filtrze.
- Dezynfekcja ultrafioletem – Wstępnie oczyszczona mieszanka gazu , przechodzi przez komorę z lampami ultrafioletu , które wzmacniają ozon w procesie dezynfekcji i sanityzacji. Następnie przechodzi przez wodny system filtrujący. Efektem końcowym jest sanityzacja całego obuwia , przy czym urządzenie działa w obiegu zamkniętym , więc minimalizuje się wydzielanie ozonu oraz zużytego nieświeżego powietrza na zewnątrz urządzenia i w pomieszczeniu, w którym działa urządzenie.

TAPING PODOLOGICZNY
INFORMACJE
Taping podologiczny to metoda polegająca na oklejaniu stopy specjalnym elastycznym i rozciągliwym plastrem bawełnianym , w celu odwodzenia, rotacji. Jest to dobry sposób na uśmierzenie bólu, czy korekcję nieprawidłowości. Twórcą tapingu jest wybitny Japoński chiropraktyk Kenzo Kase. Taśmy do tapingu stworzone zostały do celów terapeutycznych w fizjoterapii, przy czym znalazły zastosowanie również w podologii. Taping podologiczny może zapobiec konieczności zastosowania bardziej inwazyjnych metod.
W jakim celu?
Do klasyfikacji przypadków zaliczają się:
- Haluksy
- Palce młotkowate krogulcze, koślawe
- Przerost wałów okołopaznokciowych
- Przerost opuszka
- W terapii wrastających paznokci
- Ostroga piętowa

WKŁADKI INDYWIDUALNE
INFORMACJE
Fiński system 100% indywidualnie formowanych, spersonalizowanych wkładek stworzony przez lekarzy, fizjoterapeutów, specjalistów podologii i podiatrii dynamiczne wsparcie sklepienia stopy i korygują łańcuch kinematyczny ciała. Wkładki formujemy dla każdego, m.in. do codziennego użytku, do pracy, dla sportowców. Wkładki Footbalance są antyalergiczne, przeciwpotliwości, antybakteryjne. Dzięki metodyce ich formowania i jakości produktu poprawiają funkcjonalność stóp wzmacniając je, stymulując do poprawnego działania i poprawy biomechaniki chodu. Nasze stopy nie są jednakowe, dlatego ten system jest w stanie dopasować unikatowe wkładki do butów. Wkładki wykonujemy podczas wizyty, dzięki temu można je natychmiastowo użyć.
Dla kogo są odpowiednie?
Odpowiednie dla osób z wadami anatomicznymi stóp, wadami postawy ciała, w celu zniwelowania dolegliwości bólowych, w przypadku nadmiernej pronacji lub supinacji, przy ostrodze piętowej, a także w celu amortyzacji stopy. Wkładki tworzymy dla każdego od codziennego użytku po sporty wyczynowe.

BADANIE W KIERUNKU ŁUSZCZYCY
INFORMACJE
Łuszczyca to choroba przewlekła, niezakaźna, ogólnoustrojową chorobą zapalną. Chorobę można dziedziczyć lub nabyć. Zmiany łuszczycowe mogą pojawiać się na skórze głowy, paznokciach, na łokciach , przedramionach i innych partiach ciała, także atakuje stawy.
Objawy:
Odgraniczone, rumieniowe grudki, krostki, mogą zajmować różny obszar ciała, łuszczące się zmiany ze stanem zapalnym. W przypadku paznokci może dochodzić do naparstkowania, plamy olejowe. Atakuje stawy powodując ból, obrzęk, sztywność, stany zapalne stawów.
Przyczyny:
Dziedziczenie, infekcje, zakażenia bakteryjne, długotrwały stres, niektóre leki oraz sterydy, próchnica zębów, ciąża, nadmierne spożywanie alkoholu, palenie papierosów. Przy łuszczycy często współistnieją inne choroby typu cukrzyca, otyłość, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, choroby układu krążenia, depresja.
Diagnostyka:
W naszym gabinecie wykonujemy badanie genetyczne w kierunku łuszczycy – Gen HLA- Cw6.
BADANIE MIKROBIOLOGICZNE Z ANTYBIOGRAMEM (WYMAZ)
INFORMACJE
Badanie mikrobiologiczne dotyczy zakażeń bakteryjnych, które powodują stan zapalny, lub choroby zakaźnej. Badanie ma na celu wykrycie drobnoustroju chorobotwórczego oraz oznaczenie jego wrażliwości na antybiotyki.
Objawy:
Zaczerwienienie, obrzęk, nadmierne ocieplenie, gorączka, ból.
Diagnozowanie:
W naszym gabinecie wykonujemy wymaz z miejsca potencjalnie objętego zakażeniem bakteryjnym i transportujemy do laboratorium.
BADANIE W KIERUNKU NUŻEŃCA
INFORMACJE
Nużeniec to pasożyt, który bytuje na skórze, gruczołach łojowych, przewodów słuchowych, mieszkach włosowych brwi, rzęs i skóry głowy, który może prowadzić do zakażeń bakteryjnych.
Objawy:
Swędzenie, łzawienie, pieczenie, uczucie ciała obcego, zaczerwienienie oczu, osłabione widzenie, wypadanie rzęs oraz brwi.
Przyczyny:
Osłabiona odporność, kurz, zaburzenia gospodarki hormonalnej, silny stres, osłabienie gospodarki lipidowej, skóra łojotokowa, skóra trądzikowa, brak higieny, przenoszenie przez przedmioty, ubrania i pościel zakażoną, poprzez kosmetyki, tusze do rzęs.
Diagnozowanie:
W naszym gabinecie pobieramy materiał biologiczny do badania mikroskopowego i transportujemy do laboratorium.
BADANIE NA ŁUPIEŻ PSTRY
INFORMACJE
Łupież pstry jest powierzchownym zakażeniem naskórka grzybami a dokładnie drożdżakiem. Zmiany mają żółtobrunatne lub różowe plamy, lekko złuszczające się, nieregularne i z reguły liczne. Najczęstsza jego lokalizacja to klatka piersiowa, plecy, szyja i barki. Pod wpływem promieni słonecznych zainfekowane miejsca ulegają odbarwieniu, przy czym niejednokrotnie jest mylone z bielactwem.
Jakie są tego przyczyny?
Najczęstszą przyczyną jest nadmierna potliwość, wzmożony łojotok, osłabiony układ immunologiczny. Do zakażenia przyczynić się może korzystanie z solarium, sauny, basenu i innych miejsc publicznych w szczególności w miejscach o wzmożonej wilgotności. Brak higieny oraz przenoszenie zakażenia przez przedmioty ,materiały typu ręcznik, ubrania jest również ważnym czynnikiem sprzyjającym powstaniu tej choroby.
Diagnostyka:
W naszym gabinecie wykonujemy pobieranie materiału biologicznego do badania i transportujemy je do laboratorium w celu badania bezpośredniego z hodowlą w kierunku łupieżu pstrego.
Przygotowanie do badania:
Do badania należy się odpowiednio przygotować. Miejsce badane nie powinno być poddane leczeniu miejscowym ani nie może być nakładany żaden produkt : krem, maść, spray, perfumy. Leczenie farmakologiczne w celu leczenia grzybicy powinno być odstawione na miesiąc przed wykonaniem zeskrobin. Odpowiednie przygotowanie jest bardzo ważne, ponieważ nie zaburzy wyniku badania.


REKONSTRUKCJA PAZNOKCI
INFORMACJE
W naszym gabinecie zanim wykonamy rekonstrukcję płytki paznokciowej oceniamy, czy dany stan kwalifikuje się do tego zabiegu. Do stworzenia protezy paznokcia wykorzystujemy masę akrylową lub żelową podologiczną o działaniu grzybobójczym, bakteriobójczym i przeciwzapalnym. Nie jest to ten sam produkt, który jest stosowany w kosmetyce.
Kiedy nie należy przeprowadzać rekonstrukcji paznokcia u stóp?
Nie należy przeprowadzać rekonstrukcji w przypadku grzybicy stóp lub paznokci, do czasu całkowitego wyleczenia paznokci. Innym przeciwwskazaniem jest posiadanie widocznych fragmentów odklejonej płytki paznokcia albo, gdy łożysko nie jest aktywne, wtedy nie jest jeszcze gotowe do jej odbudowania. Ostateczną decyzję o tym, czy paznokcie mogą zostać odbudowane, podejmuje Podolog.
Jak wygląda zabieg rekonstrukcji paznokcia?
Przygotowując płytkę do rekonstrukcji, oczyszczamy frezami i osuszamy paznokieć, następnie aplikujemy masę podologiczną tak, aby nadać kształt i wygląd zdrowej płytki. Zabieg jest bezbolesny. Po zabiegu można malować paznokcie.


PĘKAJĄCE PIĘTY, SPODY
INFORMACJE
Pękające spody stóp charakteryzują się istniejącymi rozpadlinami, mogą one być płytkie, powierzchowne lub głębokie, również może dochodzić do krwawienia szczególnie w zaawansowanym stadium. Skóra może być mocno zrogowaciała, szorstka, sucha, zgrubiała, ale również może być cienka i może dochodzić do pęknięć. Brak interwencji może spowodować gromadzenie się bakterii oraz infekcji poprzez wniknięcie w przerwaną ciągłość skóry, czyli w rozpadliny. Pekającym spodom stóp może towarzyszyć ból i pieczenie.
Jakie są przyczyny pękających spodów stóp i pięt?
Przyczyną pękających spodów może być nieodpowiednia biomechanika chodu, nadwaga, źle dobrane obuwie, cienka, twarda podeszwa, specyfika pracy wymagająca obuwia metalowego, klapki, nieprawidłowe ingerencje w zabiegi domowe, choroba taka jak rogowiec, niedoczynność tarczycy, cukrzyca, niedobory witamin.
Jak wygląda zabieg czyszczenia spodów?
Oczyszczanie pękających spodów polega na zdezynfekowaniu i opracowaniu rozpadlin i warstwy rogowej za pomocą specjalistycznych podologicznych, sterylnych, jednorazowych oraz jałowych narzędzi, następnie zastosowaniu odpowiedniego preparatu końcowego przyspieszającego regenerację naskórka. W zależności od stanu pęknięć zastosowany jest odpowiedni opatrunek oraz odciążenie. Po pierwszym zabiegu następuje poprawa chodu, zmniejszenie lub wyeliminowanie dolegliwości bólowych. Należy pamiętać o systematyczności zabiegów leczniczych oraz stosowaniu się do zaleceń w celu całkowitego wyleczenia zmiany oraz szybkości regeneracji .
Podczas wizyty pacjent zostaje poinformowany o profilaktyce, otrzymuje odpowiednie zalecenia, które przyspieszą proces leczenia i regeneracji. Należy również zdiagnozować przyczynę oraz zalecić odpowiednie odciążenie.


PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY
INFORMACJE
Podstawowy zabieg podologiczny polega na dokładnym wywiadzie, oczyszczeniu zrogowaciałego naskórka o średnim stadium, oczyszczeniu wałów paznokciowych,opracowaniu płytki paznokciowej bez widocznych patogenów oraz dobraniu i zaaplikowaniu odpowiedniego preparatu.
– dodatkowo: usuwanie odcisków, modzeli, wrastające paznokcie, brodawki wirusowe, zmiany bakteryjnem itp paznokci, malowanie płytki paznokciowej w zależności od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.
Jak wygląda podstawowy zabieg podologiczny?
Podstawowy zabieg podologiczny rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu i sprecyzowania problemów występujących na stopach. Oczyszczamy zrogowaciały naskórek oraz opracowujemy płytkę paznokciową odpowiednio dobranymi frezami oraz narzędziami. Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalistycznych frezarek podologiczno-medycznych oraz sterylnych i jednorazowych narzędzi przez wykwalifikowaną kadrę pracowników. Podczas wykonywania zabiegów podologicznych zwracamy szczególną uwagę na higienę oraz bezpieczeństwo Naszych pacjentów.
Podczas zabiegu można wykonać dodatkowe usługi lecznicze lub pielęgnacyjne na stopach. Następnie w zależności od zapotrzebowania aplikuje odpowiednie preparaty oraz opatrunki aktywne.
Podczas wizyty pacjent zostaje poinformowany o profilaktyce, stosowaniu odpowiednich preparatów, otrzymuje odpowiednie zalecenia, które przyspieszą proces ewentualnego leczenia i regeneracji skóry oraz płytki paznokciowej.
Wskazania :
- dla wszystkich pacjentów w celu profilaktyki stóp,
- osób zmagających się z deformacjami kostnymi w obrębie stóp,
- w przypadku zmian niedokrwiennych
- przy zmianach zwyrodnieniowych
